kebap keyfi

Abi kardeş kebap keyfi


Kebap Keyfi

Adana Öz Asmaaltı Restoran’da Kebap Keyfi

Uzun zamandır abi kardeş başbaşa birşeyler yapmıyorduk. Geçen günlerde sonunda bir fırsatını yakalayıp şöyle bir kebap keyfi yapalım dedik. Ortada bir plan yoktu apar topar karar verdik bu kebap işine. Daha önce hep önünden geçtiğim ama bir türlü denemeye fırsat bulamadığım bir kebapçı seçtik kendimize. Sık sık arkadaşlarımdan duyuyordum bu salaş mekanın adını; Adana Öz Asmaaltı. Bostancı’da yer alan bu minik dükkan adında anlaşılabileceği gibi adana kebap işinde uzman.

Bu kebap işi playstation oynanması planlanan bir gecede aniden ortaya çıktığı için bir rezervasyonumuz yoktu. Aslına bakarsanız salaş bir restoran olduğundan kebap yemeğe karar verdikten sonrada rezervasyon yapma ihtiyacı hissetmedik. Bu yaptığımız büyük bir hataymış, gidince fark ettik :) Belki de cuma günü olmasının etkisiyle içeride tüm masalar doluydu. Üst kat falan dedik, dolu dediler. Yinede bize dükkanın dışında küçük bir masa verme nezaketinde bulundular. Bu noktada kebap keyfimiz az kalsın sona eriyordu. Kardeşim doluluğu görünce başka yer mi yok, gidelim dedi ama sonunda dışarıdaki küçük masaya oturmaya ikna.

Garson ilk olarak içecek siparişimizi aldı, ardından şefin masamızı ziyaret etmesi ile mezeleri ve kebapları ısmarladık. Bu sırada masamıza sumaklı soğan salatası ve rokalar çoktan gelmişti. Kebap keyfimizi tamamlamak için meze olarak çiğ köfte, gavurdağı salatası ve patlıcan ezme istedik. Mezeler içinde abi kardeş en çok beğendiğimiz şey çiğ köfte oldu. Diğerleri de iyiydi ama çiğ köfte baya başarılıydı.

Ana yemek olarak ortaya bir porsiyon çöp şiş, bir porsiyonda adana kebap istemiştik. Biz mezelerle uğraşırken bir tepsi içinde incecik lavaşların üstünde etlerimiz sofraya ulaştı. İki amansız dürümcü olarak hemen lavaşları elimize alıp işe koyulduk. Ben sumaklı soğan salatası ve etin yanında servis edilen közlenmiş domateslerle ilk dürümü sararken, kardeşim patlıcan ezme kullanmayı tercih etti. Tabi bir yandan dürümleri yaparken bir yandan etin notunu vermek için çoktan bir iki parçayı ağzıma atmıştım. Çöp şiş gerçekten çok iyiydi. Et yumuşacık lokum gibiydi. Kardeşimle çöp şişin çok iyi olduğu konusunda hemfikirdik.

Adana kebaba gelince, biraz görüş ayrılığına düştüğümüz söylenebilir. Öncelikle söylemek lazım ki Adana Öz Asmaaltı restoranda adana kebap kardeşimin deyimiyle diğerlerinden çok farklıydı. Farklı olduğu konusunda kardeşime kesinlikle katılıyorum, daha önce hiç bir yerde bu kebabın tadında bir kebap yememiştim. Ayrıldığımız nokta bu farklı lezzet benim hoşuma gitti ama kardeşim tarafından yadırgandı. Belki bir kaç kez daha kebap keyfi organizasyonu tekrarlanırsa oda beğenir :)

Adana Öz Asmaaltı’nda künefede çok lezzetliymiş ancak bizim o gece yeme fırsatımız olmadı. Künefeyi bir başka kebap keyfine bırakmak zorunda kaldık. Sonuç olarak Adana Öz Asmaaltı restoran’da kebap kesinlikle denemeye değer! Son bir uyarı, mekanda kredi kartı kabul edilmiyor o yüzden gitmeye karar verirseniz yanınızda yeterince nakit olduğundan emin olun.

  • levent önal

    siz anlatırken hemen kebab yiyesim geldi.hımmmmmm