DenemeyeDeğer.com'un doğum günü

Doğum Günü: DenemeyeDeğer.com 1 Yaşında


DenemeyeDeğer.com'un doğum günü

DenemeyeDeğer.com’un doğum günü

DenemeyeDeğer.com olarak ilk yazımızı yazdığımız 28.02.2013 tarihinden itibaren koca bir yıl geçmiş. İşin garibi koskoca yılın geçtiğini bizde bugün, gecikmeli olarak fark ettik :) Haberimiz olsaydı güzel bir doğum günü partisi düzenleyebilirdik. Neyse kısmetse ikinci yaşımızda artık. Geride bıraktığımız yıla toplam 76 yazı sığdırmışız. Kimi gezip gördüğümüz yerlerle ilgili, kimi yediğimiz içtiğimiz şeylerle. Kiminde beğendiğimiz bir kitabı paylaşmışız, kiminde bir şarkıyı. Umarız okurken yada daha iyisi kendiniz denerken sizde bizim kadar keyif almışsınızdır. Geçtiğimiz yıl içinde en çok rağbet gören 10 yazımız aşağıda yer alıyor, herhalde bir göz atmaya değer. Bizi Facebook‘ta, Google Plus‘ta, Twitter‘da ve Tumblr‘da takip edebilirsiniz. Bu genç blog’u yeni yaşında da yalnız bırakmamanız dileğiyle :) Haydi yorumlardan bize katılın ve DenemeyeDeğer.com’un Doğum Günü’nü kutlayın :)

En Çok Okunan Yazılarımız:

1. Sicilya Adası: En çok ziyaret edilen aynı zamanda en çok eleştirilen yazılarımızdan biri. Aslında standart olarak bir yere gitmeden önce yaptığımız hazırlıkları paylaştığımız bu yazı kimi çevrelerde gitmedikleri yerleri yazıyorlar şeklinde olumsuz tepkiler aldı. :)

2. Anneannecim ve Patatesli Omlet: Sevgili eşimin geçmişe ve kaybettiklerimize özlemle yaklaşan duygusal yazısı. Aynı zamanda da DenemeyeDeğer.com’un ilk yazısı olma özelliği taşıyor.

3. Singapur’da iki gün: İki duraklı balayı gezimizin ilk durağında yaşadıklarımızı anlattığımız yazımız. İkinci ayağı olan Phuket hakkında bir yazı yazılıp yazılmayacağı hala bir tartışma konusu. :)

4. Bu asla veda değil: Her ne kadar bu blog takım tutmasa da ben Beşiktaş’lıyım. Beşiktaş İnönü Stadı’nın yıkımına ilişkin bu duygusal besteyi sözleri ile birlikte paylaştığımız başlığımız sizlerden de yoğun ilgi gördü.

5. Podima Hikaye’nin Peşinde: Gülru’nun okuyup uzun bir süre etkisinde kaldığı Zülfü Livaneli’nin Kardeşimin Hikayesi isimli kitabı sonrasında bir keşif gezisi düzenledik hikayenin geçtiği Podima’ya. Aklımızda kalanları da bu yazı ile paylaştık.

6.  Güney Afrika Gezi Günlüğü: Kuzenimiz Ekin Su tarafından yazılan ve benimde mezunu olduğum Bursa Anadolu Lisesi’nin resmi yayın organında da yayınlamış bir gezi yazısı.

7. Ev yapımı makarna lezzeti: Boğazımıza düşkünlüğümüzün simgesi haline gelmiş bir yazı. İnsan evde makarna yapmakla uğraşır mı yahu!

8. Bayramın tadı sütlü kadayıf tatlısı: Yemesi bizden, tarifi annemizden. Önemli olan yiyecek değil aile bireylerinin bayramda bir arada olması tabi :)

9. Rahmi Baba’da Yayın Şiş: Bursa’nın doğal güzellikleri arasında yer alan İznik Gölü kıyısında sevimli bir restoran ve enfes yayın şiş.

10. Diren Gezi Parkı, Duvar Yazıları ve Pankartlar: Geçtiğimiz yaza damgasını vuran Gezi Parkı direnişinde gördüğümüz güldürürken düşündüren duvar yazıları ve pankartlar.