En Popüler Seyahat Noktaları-04: Hanoi, Vietnam

Dünyanın En Popüler Seyahat Noktaları-2015


Her yıl milyonlarca Tripadvisor üyesi gezginin yorumları ile seçilen Dünyanın En Popüler Seyahat Noktaları listesinin 2015 sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Baharın gelmesi ile kanı kaynayan, yerinde duramayan bizim gibiler için tamda zamanında yayınlandı. Listeye kısaca göz gezdirir gezdirmez en popüler seyahat noktalarından 7.si Roma’ya gitmek için hemen hazırlıklara giriştik. 2014 yılında zirvede yer alan İstanbul bu yıl 3. sıraya gerilemiş. Ancak Göreme‘nin listeye girmesi ile birlikte artık dünyanın en popüler seyahat noktaları arasında ülkemizden iki adres var.

İşte Tripadvisor kullanıcıları tarafından çekilmiş fotoğraflar ile en popüler seyahat noktaları – 2015 (Galeriyi gezmek için bir resmin üstüne tıklayın):

 

Şu ana kadar İstanbul dahil bu listenin 4 şehrini görme fırsatını yakaladım. Bir engel çıkmazsa yakında Roma’yı da gidilen yerler arasında sayabileceğim. Amsterdam bu listede yer almadığı için Tripadvisor üyelerine sitem etmekten kendimi alamıyorum. Listeye göz atmak bana ne kadar tembel olduğumuzu da fark ettirdi. Aslında Londra gittiğimiz ve hatta çok sevdiğimiz yerlerden olmasına rağmen iki satır bir şey yazmamışız hakkında. Bangkok olmasa da elimizde Tayland’tan Phuket’te vardı ama bununla ilgili bir şeyde yazmamışız. Neyse size yazdıklarımızdan ikram edelim, diğerleri de sözümüz olsun:

Peki ya siz bu popüler 25 şehrin hangilerini gezdiniz? En çok hangisini beğendiniz ya da görmek isterseniz?

Dipnot: Tüm fotoğraflar Tripadvisor sitesinden alınmıştır.