Lera Fresca Enfes Dondurma

En iyi dondurmada tek adres: Lera Fresca


Lera Fresca Enfes Dondurma

Lera Fresca Enfes Dondurma

Reklamlarını izlemiş ve beğenmemiştim. Bir kaç arkadaşım tavsiye etmesine rağmen pek oralı olmamış ve denemeyi sürekli ertelemiştim. Marketlerde satılacak bir dondurma nasıl olur da en iyiler arasında olabilir demiştim. Sonunda merakıma yenik düştüm ve rengarenk mekanlarından birinde Lera Fresca’ya bir şans verdim. Şu anda bu lezzeti daha önce deneseydim diyorum.

Büyük Ada’nın gül şeklinde servis yapan Dondurmacı Yunus’undan, Foça’nın meşhur Nazmi Usta’sına. Çeşme’nin Veli Ustası, Rumeli Pastanesi. İstanbul’un Yaşar Usta’sı, Girandola’sı yada Bodrum’un Bitez Dondurmacısı. Yani kısacası Dondurmanın En İyi 10 Adresi listelerinde yer alan pek çok adresi denedim. Zaten gezmeyi, yeni tatları denemeyi sevdiğimden bu adreslerin çoğundan da keyif aldım. Ancak Lera Fresca şimdiye kadar denediklerim arasında bence açık ara en iyisi.

Lera Fresca, İtalyanca “Doğallık Devri” demekmiş. Dondurmalar hiçbir katkı maddesi kullanılmadan orijinal İtalyan tariflerine göre üretiliyormuş. Sonrasında ise rengarenk mağazalarında bizlere sunuluyor. Biz Ortaköy şubesinden Vanilya Kaymak, Bitter Çikolata ve Tahinli Cevizli çeşitlerini denedik. Favorim vanilya kaymak olmakla beraber üç çeşidin de birbirinden daha lezzetli olduğunu söyleyebilirim. Lera Fresca aynı zamanda Sarelle, Tadelle gibi yine doğallığı ile ünlü markaları barındıran bir holding bünyesinde bulunuyor. Bundan istifade Sarelle’yi de dondurmaya çevirmişler. Ne yazık ki bu çeşidi deneme fırsatı bulamadık çünkü yok satıyormuş.

Dondurmanın en iyi 10 adresi listelerinde bulunan diğer dondurmacılara karşın Lera Fresca’nın diğer bir avantajı ise marketlerde de satılıyor olması. Yani dondurman keyfini isterseniz Lera Fresca’nın rengarenk mağazalarından birinde çıkarabilir yada alışveriş listenize yazarak bir marketten alıp evinizde sürdürebilirsiniz. Hangi yöntemi tercih ederseniz edin, Lera Fresca’yı mutlaka deneyin derim. Mağazalardan birine bir daha uğradığımda mutlaka yan ürünlerinden birini de deneyeceğim.

Benim bundan böyle dondurmada tercihim Lera Fresca olacak. Peki ya sizin tercihiniz ne? Yazının altında yer alan yorum bölümünden bizimle favorilerinizi paylaşabilirsiniz.