Ranchero Tuzluklar

En sevdiğimiz Meksikalı: Ranchero


Ranchero Meksika Yemegi

Ranchero Meksika Yemegi; Enfes Taco’lar…

Bu bloğu bir süredir takip ediyorsanız, yeme-içme faaliyetlerinin eşim ve benim için çok önemli olduğunu şimdiye kadar fark etmişsinizdir. Özellikle dünyanın farklı yerlerinde değişik tatlar denemek bizim gezilerimizin bir parçası. Gittiğimiz her yerde oraya özgü lezzetleri denemek gibi bir ritüelimiz var. Müzeler, parklar, bahçeler görülmeden dönülebilir ama oraya ait bir yemek yenmeden geri gelinemez :) Evde de sıklıkla değişik yemek tarifleri deneriz. Favorimiz İtalyan mutfağı. Zaman buldukça diğer mutfakları da denemeye çalışıyoruz. İtalyan mutfağından sonra en sık denediğimiz tarifler Meksika mutfağına ait. Her ne kadar Meksika gitmek istediğimiz yerler arasında üst sıralarda olsa da daha bu fırsatı yakalayamadık. Bu sebeple şu an canımız ne zaman Meksika yemeği istese, Ranchero’da alıyoruz soluğu.

Ranchero İstanbul’da enfes Meksika yemekleri sunan bir restoran. Şu anda Suadiye ve Nişantaşı’nda şubeleri bulunuyor. Ranchero aslında bir aile işletmesi. Ailenin bir yarısı Meksikalı bir yarısı ise Türk. Mekanda menünün oluşturulmasından, dekorasyona hatta tabak ve tuzluk seçimine kadar ailenin Meksikalı yarısının etkileri görünüyor. Yemekler enfes, atmosfer sıcak. Özellikle yemekten sonra ikram edilen, mekan ile aynı ismi taşıyan kokteyl inanılmaz. Bu mekan kesinlikle denemeye değer!

Meksika yemeklerini sever misiniz? Ranchero’yu denediniz mi? Bize tavsiye edebileceğiniz tarifler yada başka mekanlar varsa yorumlarınızı bizimle paylaşın.