Hakkımızda


Barcelona Park Guell'de biz

Barcelona Park Güell’de biz :)

Denemeye Değer!

Birbirimizi bulduktan sonra başladı serüvenimiz aslında. Biz gezmeyi, yeni şeyler öğrenmeyi, yeni lezzetler tatmayı ve hayatı doyasıya yaşamayı seven bir çift olduk beraber. Önce İstanbul içerisinde yakın çevrede başladı gezilerimiz. Başka ülkelere gittik. Başka kültürler tanıdık, gördük.Derken yeni tatlar keşfetmeye başladık. Sonrasında ise bu tatları evde kendimiz denemeye başladık. Anlatacak daha da çok anımız ve bilgimiz oldu.Durduk bir düşündük, gördüğümüz, gezdiğimiz, tattığımız her şeyi birileri ile paylaşmalıyız dedik. Böylelikle de “Denemeye Değer” ortaya çıktı. Bizi derinden etkileyen şehir Amsterdam ise ilk göz ağrımız, ilk gezi yazımızın konusu oldu. Böylelikle serüvenimize bizi tanıyan ve tanımayan herkesi dahil etmek için bir adım atmış olduk. Bizi en mutlu edecek şeylerin başında ise bu yazdıklarımızın bir gün bir yerde birilerine faydasının dokunması,  gezerken, yeni tatlar ararken aklına bir an için bile olsa Denemeye Değer’in gelmesi.

Hayattaki mottomuz ise “keşfederek deneyim biriktirmek”, çünkü günün sonunda kendimizle baş başa kaldığımız zaman önemli olan tek şey biriktirdiğimiz anılar ve deneyimler. Biz dünyayı gezerek keşfetmeyi ve öğrenmeyi seviyoruz. Her an bavulumuza uzanıp bir yerlere gitme hayali içindeyiz ve fırsat buldukça bunu gerçekleştiriyoruz. Ne kadar yere gittiğimiz, ne kadar şey gördüğümüz ise çok önemli değil, önemli olan o anı yaşarken gerçekten kendimizi o anda bulmamız ve o anı sonsuza kadar kendimizle yaşatmamız.

Hayatımızı zenginleştiren en önemli şey bize yeni kapılar açan işte bu seyahatler ve deneyimler. Tabiki bunları başkaları ile paylaşarak biraz olsun onların hayatında da güzel bir tat bırakabilmek!

Eğer hayat gerçekten “keşfederek” güzel  ve hayat aslında “küçük anlarda gizlidir” diyorsanız doğru yerdesiniz :)

Sevgiler,

Bahafin & Gülrufin