Lynchburg Lemonade

Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade Tarifi


Jack Daniel's Lynchburg Lemonade Tarifi

Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade Tarifi

Jack Daniel’s her yıl Eylül ayında yürüttüğü Jack’in doğum günü kampanyası ve geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde müthiş bir üne kavuşmuş Lynchburg Lemonade kokteyli gibi araçlarla sürekli olarak popülerliğini koruyabilen bir viski markası. Bugün Türkiye cumhurbaşkanını seçti ve içki almak almak yasaklanmıştı. Bizde evimizdekilerden bir şey ayarlayıp seçim sonuçlarını takip edelim dedik. Denediğimiz bu enfes Lynchburg Lemonade tarifi sizlerle paylaşılmazsak yazık olurdu.

Orijinal tarife buradan ulaşabilirsiniz. Aşağıda okuyacağınız tarif elde sour & sweet mix ve triple sec gibi malzemeler olmadığı için küçük uyarlamalar ile yapılmıştır. Lynchburg Lemonade kokteyli hafif ekşi ve tatlı tadı ile yumuşak içimli, ferahlatıcı bir içecek. Bu anlamda Long Island Ice Tea ve daha önce yayınladığımız Singapur Sling‘e benziyor. Servis etmek için yalnızca bu kokteyle özel, kavanoz benzeri bardaklar kullanılıyor. Eğer elinizde bu bardaklardan yoksa uzun bir kokteyl bardağında servis etmenizi tavsiye ederiz. Servis ederken bardağın içine büyükçe kesilmiş limon (ya da lime) dilimleri bırakmayı ihmal etmeyin. Şimdiden afiyet olsun!

Lynchburh Lemonade Tarifi:

 • Orjinal tarifteki Sweet & Sour Mix yerine; bir ölçek taze sıkılmış limon suyu. Her bir ölçek limon suyu içib bir çay kaşığı şeker.
 • Orjinal tarifteki Triple Sec yerine; yarım ölçek taze sıkılmış portakal suyu ve yarım ölçek rom. Triple Sec Portakal Likörü olduğundan portakal suyu ve alkollü bir şeyi karıştırarak kullandık. Rom yerine vodka konulabilirdi ya da portakal suyu 1 ölçek olarak kullanılabilirdi.
 • 1 ölçek Jack Daniel’s No: 7 viski. Elimizde bu da olmadığından biz Jack Daniel’s Silver Select kullandık.
 • 4 ölçek Sprite. Bunun yerine limon aroması içeren herhangi bir başka gazoz da kullanılabilir.

Tüm malzemeleri iyice karıştırdıktan sonra bolca buz ve limon dilimleri ile servis edin. Eğer malzemeleri çalkalayarak karıştıracaksanız bunu Sprite ilave etmeden önce yapın. İşte bu kadar basit ve kesinlikle denemeye değer!

 • Can

  Bazı sitelerde lynchburg lemonade tarifi icinde yumurta beyazida kullanılıyor. Sizin tarifte bunu bulamadım, açıkçası pek koymakta istemiyorum. Yine de neden yumurta kullanildigini merak ediyorum. Sizin bilginiz var mi?

  • Selam,

   Yumurta aslında Sweet & Sour Mix yaparken kullanılıyor. Muhtemelen hacim katmak için. Açıkçası bende içtiğim şeyin içinde çiğ yumurta fikrini çok yadırgadım. Bence gerek yok ama keyfinize göre deneyebilirsiniz.

 • Serkan

  Merhaba,
  Bardak ve Sürahi setini nereden satın alabiliriz.

  • Bardakları Esse ve Tantitoni gibi yerlerden alabilirsiniz. Fotoğrafta sürahi gibi duran Jack Daniel’s Silver Select’in şişesi. Evet biraz havalı bir şişe :)

  • Eylül ayı geliyor. Bay Jack’in doğum günü :) Bu kapsamda şişelerin yanına bir şeyler koyup promosyon yapıyorlar. Bizde bu şekilde alınmış 2 shot bardağı var. Belki bu sene Jack Daniel’s Lynchburg Lemonade bardağı verirler. Kim bilir?

 • Sinan

  Votka katarak denedim kesinlikle dışarıda içtiğimle aynı hatta daha güzel evde hazırlanabilen başarılı bir kokteyl öğrenmiş oldum. Teşekkürler :)

 • DenizY

  1ölçek yaklaşık ne kadar

  • Ben genelde ölçmek için shot bardağı kullanıyorum. Yani benim 1 ölçeğim 30 ml falan oluyor. Yinede biz kimsenin ölçeğine karışmıyoruz :)
   Kaç kişiye hazırlıyorsan ona göre 1 ölçek kullanabilirsin. Örneğin 1 su bardağı viskiye, 4 su bardağı sprite, 1 su bardağı limon suyu ve 1 su bardağı portakal suyu votka karışımı koyarsan yaklaşık 1,5 litre Lynchburg Lemonade elde edersin mesela. Buda 2-3 kişiye yeter bence.