Tatlılar

Lezzet Durakları: Tuzla Balıkçısı


Tuzla’nın sahil kısmı bir balıkçı kasabasını, bir tatil beldesini andırıyor. Sahil şeridi çeşit çeşit restoran ve cafelerle dolu. Tuzla’da olma sebebimiz ise bizler için yeni bir lezzet durağına uğramak. Bir arkadaşımızın tavsiyesi ile Tuzla Balıkçısı’nı denemek üzere geldik buraya. Gitmeden önce rezervasyon yaptırmak isteyebilirsiniz, buradan Tuzla Balıkçısı’nın iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yazının sonunda da bu bilgilere yer veriyorum.

Tuzla Balıkçısı

Lezzet Durakları: Tuzla Balıkçısı

Tuzla Balıkçısı’nın tüm çalışanları güler yüzlü, hoş sohbet insanlar. Yemekler ne kadar lezzetli olursa olsun, bu özellik olmazsa yemek keyfi asla tam olmuyor. Masaya yerleşir yerleşmez hemen siparişimiz alınıyor. Balık mı yersiniz yoksa mezelerden mi istersiniz diye soruyorlar. Hem meze hem balık gibi bir cevap veriyoruz ama kabul olmuyor. Siz mezelerden başlayın doymazsanız balık yaptıralım diyorlar. Meze denilen de aslında farklı balıklardan yapılmış yemekler. Meze almak konusunda anlaşıyoruz, birde salata istiyoruz.

Hemen servislerimiz açılıyor, salatamız ve mısır ekmeğimiz masaya geliyor. Derken muhteşem meze geçidi başlıyor. Doyana kadar ben dokuz çeşit meze yiyebildim. Hepsi birbirinden leziz bu mezeleri şöyle sayabilirim:

– Kılıç Sote
– Dülger Balığı (Peygamber Balığı)
– Fener Balığı Kavurma
– Karadeniz Somonu
– Lagos Balığı
– Karides ve Ahtapot ile Pişirilmiş Minekop
– Balık Böreği
– Levrek İskender
– Levrek Makarna

Tüm bu balıklar çeşitli sebzeler ve baharatlar ile pişirilerek enfes mezelere dönüştürülmüş. Mutfaktan kocaman tabaklarda çıkıyor, masa masa gezdirilerek servis ediliyor. Sizde pek çok çeşidi bir arada denemenin keyfine varıyorsunuz. Tuzla Balıkçısı kendisini “Balığın sanata dönüştüğü yer” olarak tanıtıyor. Gidip bu mezelerin tadına baktıktan sonra hak vermemek elde değil. Daha önce hiç bir yerde bu tarz balık yemekleri tatmamıştım. Bu arada söylemeden geçemeyeceğim, bu mezelerin tadı uzak doğu mutfağını andırıyor. Eğer uzak doğu mutfağını beğeniyorsanız bu restoranı mutlaka denemelisiniz.

Tatlılar

Tatlı çeşitleri dondurma ile servis ediliyor.

Yemek bittikten sonra hemen çaylarımız geliyor masaya. Tatlı olarak irmik helvası ve volkan kek var. Yanlarında dondurma ile servis ediliyor. Her ikisini de denedik gerçekten lezzetli yapılmış. Tuzla Balıkçısı’nın bir diğer önemli özelliği fiyatların uygun olması. Kesinlikle denemeye değecek bir yer!

Tuzla Balıkçısı
Adres: Postahane Mh. Manastır Yolu Cd. No:6 Tuzla / İSTANBUL
Telefon: +90 216 395 99 10

  • şenay fındıkkaya

    mezeler çok güzeldi balığa ve çeşitlerine doyduk:))

  • levent önal

    bende oraya gidicem.bencede denemeye değer