Churros, Çikolata ve Kahve

Madrid’te Churros nerede yenir?


Peki Madrid’te Churros nerede yenir? Barcelona’da nerede yenileceğine yönelik deneyimlerimizi ve önerilerimizi paylaşmıştık. Görmeyenler okumak hemen okumak isterse diye link hemen burada. Barcelona’dan sonra Madrid’de ilk durağımız en çok bilinen ve en turistik Xurrerialardan olduğunu kabul etmem gerekir. Fakat bazen bazı yerlerin meşhur olmasının belli nedeni var :) İkincisini ise araştırmalarımız sayesinde bulduk. Madrid’te churros nerede yenir diye merak ediyorsanız buyrunuz yazımızı okuyunuz.

Madrid’te Churros Nerede Yenir?

San Gines

Biz yine çok da aç olmadığımız bir anda tatlı tatlı kokan churros ve çikolata kokusuna dayanamayarak San Gines’e girdik. Her zamanki gibi bir porsiyon isteyerek paylaştık. Buranın churroslarını da epey beğendim. Daha önce Pa.. yediğimizden de daha kocamanlardı. Aşağıdaki fotoğraflarımızda churrosun bizi ne kadar mutlu ettiğini ve eğlendirdiğini görebilirsiniz :)

Valor

Duty free’de çikolatalarını da bulabileceğiniz mekan Valor. Madrid’deki son günümüzde uçağa binmeden bu geziyi tatlı kapatalım ve de Cabo da Roca sonrası üşütüp hasta olan beni azcık şımartalım diye gittiğimiz yer. Bir porsiyon churros ve bir fincan sıcak çikolata istedik. Buradaki churroslar daha yumuşaklar ve daha önce yediklerimiz gibi çıtır çıtır değiller. Sanki biraz da fazla kızartılmışlar.  Daha önce denediklerimize kıyasla churrosları çok fazla beğenmesek de, sıcak çikolata epey iyiydi. Adamlar çikolatacı olsun o kadar. Bunun dışında mekanın keyifli bir havası var. Biz masa yerine bar kısmında oturduk. Servisi yakinen izlemek çok keyifli.

Valor Churros ve Çikolata

Valor çikolatalarını İspanya’nın her tarafında bulabilirsiniz. Churros yemek içinde tavsiye edilen yerler arasında.

Peki ya Barselona? Barselona’nın en iyi churros mekanları için bu yazımıza bir göz atın. Lezzetli geziler!