Uçur Beni Pegasus

Uçur beni Pegasus


Uçur Beni Pegasus

Uçur Beni Pegasus, kafanızda bir bütçe ve tarih varsa destinasyon seçimini Pegasus’a bırakın!

Gezsem ama nereye gitsem diye düşünen kurtlu gezginler için muhteşem bir servis başlatmış Pegasus. Uçur beni Pegasus ismi ile duyurulan bu servis, belirli bir tarih aralığında önceden belirlenmiş bir bütçede uçak bileti bulmanızı sağlıyor.Aslında vaktiyle üniversite ev arkadaşımla sıkça konuştuğumuz bir projeydi bu. Belki de o yüzden çok hoşuma gitti. Destinasyondan bütçeye gitmektense, bütçeden destinasyona gitmek çok daha kolay. Üstelik gidilecek bu kadar çok yer varken mutlaka uygun bir yer bulunur. Birileri sistemi biraz daha geliştirip işi konaklama dahile getirebilirse daha da mutlu olacağım ama şimdilik en iyisi bu.

Sistem çok basit işliyor, öncelikle Pegasus internet sitesinden ya da buraya tıklayarak, Uçur beni Pegasus servisine ulaşıyoruz. Sonra sırasıyla kalkış terminalini, yurt içi/yurt dışı seçeneğini, kafanızdaki bütçeyi ve son olarak planlanan seyahat ayını (ya da spesifik olarak tarihini) seçiyoruz. Hemen ara tuşuna basıldığında girmiş olduğunuz değerlere uygun destinasyonlar önünüzde sıralanıyor.

Bu servisi tam da eylülde bir yere gitsek ama nereye gitsek derken keşfettik, uygun fiyatlı bileti bulunca da hemen bir Belgrad bileti aldık. Yakında Belgrad seyahat planı ve gezimiz sonrasında da izlenimlerimiz ile karşınızda olacağız. =)